Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar Özellikleri

Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar Özellikleri

MYK kurumu tarafından yetkilendirilen mesleki yeterlilik belgesi veren firmalar özellikleri, adayların başvurularını alır ve sınav işlemlerini yerine getirir. Ayrıca:

· Belge verdikleri meslekler hakkında adayları bilgilendirir.
· Adayların sınav işlemleri ile ilgilenir.
· Adayların başvurularını alır ve değerlendirir.
· Belge vermeye yetkilidir.
· TÜRKAK kurumu tarafından akredite edilmiştir ve MYK kurumu tarafından yetkilendirilmiştir.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar İstanbul Avrupa Yakası

Mesleki yeterlilik belgesi veren kurumlar İstanbul Avrupa yakası başta olmak üzere, Belgelendirme kuruluşu, Türkiye’nin dört bir yanında, mesleki belgelendirme vermeye devam ediyor.

Belgelendirme kuruluşuna online olarak başvuruda bulunup, sınavlarda başarılı olduğunuzda, mesleki yeterlilik belgenizi alabilirsiniz.

3 aşamada başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra, sınav yeri ve sınav tarihi ile ilgili, Belgelendirme personeli tarafından bilgilendirilirsiniz.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama

Mesleki yeterlilik belgesi sorgulama işlemleri iki şekilde yapılabilir. MYK kurumunun sitesine girerek ve Belgelendirme firmasının internet sitesinden…Her iki yöntemde de, sınavı kazanıp kazanmadığınızı öğrenebilirsiniz. Belge almaya hak kazandıysanız, sorgulama sonucunda isminiz ve mesleğiniz listede görünecektir.

Bu konuda uzman personelimizden de bilgi alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Belgelendirme internet sitesine girmek ve iletişim bölümünden bizlere ulaşmaktır.Ayrıca e-devlet üzerinden de, mesleki yeterlilik belgesi sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Ücreti

Mesleki yeterlilik belgesi ücreti, MYK Kurumunun resmi sitesinde mesleklere göre ayrıntılı bir şekilde verilmektedir.Meslek birimlerine göre sınav ücretleri de farklılık göstermektedir. Her birim ayrı ücretlendirilir. Devlet teşviki olan mesleklerde, sınav sonrasında adaylara ücretleri geri verilir.

Belgelendirme kuruluşu tarafından tahsil edilen sınav ücretleri, adayların adına MYK kurumuna iletilmektedir.

Ayrıca yeterlilik belgesini yenilemek için de MYK kurumu tarafından ayrıca bir ücret tahsil edilir. Sınavsız ve sınavlı yenileme ücretleri farklıdır.

MYK kurumu tarafından adaylardan belge masrafı alınmaktadır. Belge masrafı, sınavlarda başarılı olan adaylardan tahsil edilir.

MYK tarafından yetkilendirilen belgelendirme kuruluşları tarafından sınav ve belgelendirme fiyatları belirlenmektedir.

3 thoughts to “Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar Özellikleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir