Mesleki Yeterlilik Belgesi Örneği

Mesleki Yeterlilik Belgesi Örneği

Mesleki yeterlilik belgesi örneği, belgeyi alan kişinin adını ve bazı bilgileri içerir. Belgenin en başında, belgelendirme yapan kuruluşun logosu ve ismi yer alır. Alt kısımda ise sırasıyla:

• Belgeyi alan kişinin adı ve soyadı,
• Belgenin hangi meslek dalında verildiği ve seviyesi,
• Meslek kodunun ve belgeyi almaya hak kazanıldığına dair metin,
• Belge düzenlenme tarihi,
• Belge geçerlilik tarihi,
• Belge numarası,
• Belgeyi veren kuruluştaki yetkili kişinin adı soyadı, imzası ve unvanı
• Belgenin hangi kurum, hangi yetkilendirilmiş kuruluş tarafından verildiği ve hangi yasaya göre verildiği,
• En alt kısımda ise sol tarafta MYK kurumunun logosu, sağ tarafta belgelendirme yapan kuruluşun logosu yer alır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar

Belgelendirme kuruluşu, Mesleki yeterlilik belgesi veren firmalar arasında yer alır. Ağırlıklı olarak; sorumlu emlak danışmanı, emlak danışmanı, motorlu araçlar danışmanı mesleklerinde belgelendirme sağlamaktadır. Ayrıca, tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde de belgelendirme yapmaktadır.  

Belgelendirme kuruluşu, MYK Kurumu adına sınav yapmaya, sınav sonuçlarını açıklamaya ve sınavda başarılı olan adaylara belge vermeye yetkilidir. Sınav yeri ve zamanını da belgelendirme kuruluşu belirlemektedir.

SC firması, aynı zamanda sınav hakkında bilgileri de adaylarına sağlamaktadır. Mesleki belgelendirme ile ilgili güncel haberler de firmanın sitesinde yayınlanmaktadır.

Mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen adayların başvuruları da SC firması tarafından alınmaktadır. Başvurular firmanın internet sitesinden online olarak yapılabilir.

Mesleki Yeterlilik Sınavı Nasıl Yapılır

Çoğu meslekte sınavlar, iki aşamada gerçekleştirilir. Teorik sınavdaki soru sayısı ve süre, meslek türüne göre farklılık göstermektedir. Uygulama sınavlarında süre, mesleğe göre farklılık gösterir. Adayların belge almaya hak kazanabilmeleri için her iki sınavdan da başarılı olmaları gerekmektedir.

En az 10 kişiden olan adaylar, sınav yerini belirleyebilirler. Mesleki yeterlilik sınavı nasıl yapılır sorusunun cevabı, yukarıdaki gibidir.

Emlak Yeterlilik Belgesi Nereden Alınır

Emlak yeterlilik belgesi nereden alınır sorusunun cevabı, SC Belgelendirme kuruluşudur. SC firmasına online başvuruda bulunarak, emlak yeterlilik belgesi alma aşamasının ilkini tamamlamış olursunuz.

Başvuru tamamlandıktan sonra, uzman personel tarafından adaylar sınav yeri ve zamanı hakkında bilgilendirilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir