İnşaat Boyacısı (MYK) Belgesi

İnşaat Boyacısı (MYK) Belgesi

İnşaat Boyacısı (MYK) Belgesi

Birçok meslek grubunda aranan mesleki yeterlilik belgesi inşaat boyacısı olan veya olmak isteyen kişileri de kapsamaktadır. İnşaat boyacısı iç ve dış yüzeylerde boyama işlemini gerçekleştirmektedir. Kendilerine özgü teknik ve bilgileri ile yapılan işlerin hem güzel hemde kaliteli olmalarına olanak sağlamaktadırlar.

Tüm bu detaylar düşünüldüğünde inşaat boyacılığı konusunda kendini geliştirmiş kişilerin acemilerden ayrılması gerekmektedir. Tam olarak bu sebeple mesleklerde yeterlilik belgesi şartı aranmaktadır. Mesleki yeterlilik belgesi aracılığı ile kişi alanında tecrübeli olduğunu kanıtlayabilir.

İnşaat Boyacısı (MYK) Belgesi Neden Gereklidir?

İnşaat sektöründe oldukça fazla kişi çalışmaktadır. Bu kişilerden bir kısmı alanlarında oldukça başarılı iken bir kısmı ne yazık ki aynı performansı gösteremeyebilir. Bu tarz durumların önüne geçilerek kişinin yaptığı işe hakim olup olmadığının anlaşılabilmesi için mesleki yeterlilik belgesi talep edilmektedir. Gerek sektör içerisinde acemilerin tecrübelilerden ayrılması, gerekse işi yapan kişinin işe hakim olması için gerekli olan bir uygulamadır.

Mesleki yeterlilik belgesi Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş yerlerden alınabilmektedir. İnşaat Boyacısı (MYK) Belgesi almak için herhangi bir diploma şartı bulunmamaktadır. 16 yaşından gün almış ve alanda iyi olduğunu düşünen herkes başvuru yapabilmektedir. İnşaat boyacısı olarak alınan mesleki yeterlilik belgesinin süresi 5 yıldır, 5 yıl sonrasında gerekli şartlar yerine getirilmiş ise süre uzatılabilmektedir.

İnşaat Boyacısı (MYK) Belgesi Nasıl Alınır?

İnşaat Boyacısı Mesleki Yeterlilik Belgesi almak Belgelendirme ile oldukça kolay bir işlemdir. Belgelendirme mesleki yeterlilik kurumu tarafından yetkilendirilmiştir. Tüm işlerin oldukça kolay olarak yapılabileceği Belgelendirmede online işlem yapılabilmektedir. Uzun uzun uğraşmak, bankalarda sıra beklemek istemeyenler için ideal olan uygulaması ile hizmet vermektedir. Online başvuru yapılırken istenilen bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak girilmesi oldukça önemlidir.

Eksiksiz olarak bilgilerin girilmesi halinde ödeme işlemi sekmesine geçiş yapılmaktadır. Ödeme seçenekleri kredi kartı veya havale/eft şeklindedir. Bu aşamada istediğiniz ödeme seçeneği ile güvenli ödeme ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Ödeme işleminiz gerçekleştirildikten sonra geriye yalnızca sınav günü ve yerini öğrenmek kalmaktadır. Bu bilgiler başvuru sonrasında operatörler aracılığı ile verilmektedir. Sınavda başarılı olan kişiler İnşaat İşçisi Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir