Baba Adaylarına Hamilelik Sürecinde İşe Yarar Tavsiyeler

Baba Adaylarına Hamilelik Sürecinde İşe Yarar Tavsiyeler

Baba Adaylarına Hamilelik Sürecinde İşe Yarar Tavsiyeler

Hamilelik yalnızca kadınlar için değil baba adayları içinde önemli bir süreçtir. Bu sürecin en iyi şekilde değerlendirilmesi gereklidir. Baba olmaya hazırlanan erkeklerin eşlerinin hamilelik sürecinde yapmaları gereken birçok şey mevcuttur. İyi bir eş ve iyi bir baba olmanın en iyi yolu saygıdır. Baba adayları bu sürecin başında panik olabilmektedir, bu durum olağandır. Fakat bu panik hali içerisinde yapılan davranışlar oldukça önemlidir.

Baba adaylarına hamilelik sürecinde işe yarar tavsiyeler şu şekildedir;
•Eşinizin hamile olduğunu unutmadan ona yönelik saygı ve sevginizi kesinlikle azaltmamalısınız.
•Hamileliğe bağlı hormon artışı kadınların birçok şeyde hassas olmasına neden olmaktadır. Nasıl bir durumla karşılaşırsanız karşılaşın eşinize karşı her zaman anlayışlı olun.
•Eşiniz ile birlikte zaman geçirerek sık sık onu anladığınızı dile getirin.
•Eski düzeninizi bozmadan eşinizle vakit geçirmeye devam edin.
•Baba olmak ile ilgili yaşadığınız korkuları eşiniz ile paylaşmaktan çekinmeyin.
•Eşinizin fiziksel değişimleri ile ilgili kötü şeyler söylemeyin

Aşılama (İnseminasyon) Nedir?

Aşılama (İnseminasyon) nedirsorusu merak uyandırıcıdır. Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar için uygulanan bir tedavi şeklidir. Hamile kalınması için gerekli olan yumurta dozunu arttırmak için kullanılan ilaç veya iğnelerle uygulanan tedaviye verilen isimdir.

Aşılama işlemi doğal bir işlemdir, 15 gün süren bu tedavi hamile kalma olasılığının artmasına neden olmaktadır. Aşılama işleminin yapılabilmesi için kadının adet döngüsü takip edilmektedir. Bu işlem için erkeğe yalnızca sperm örneği almak için ihtiyaç duyulmaktadır.

Hamilelikte Kilo Aldıran Yiyecekler Neler?

Hamilelik sürecinde alınan kilolar normaldir fakat bu durumun abartılmaması gereklidir. Gerek anne gerekse bebek sağlığı için sağlıksız kilo almak kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Hamile kalındığı zaman kadının ideal kilosunda olup olmadığı sonraki süreci etkilemektedir.

Hamilelikte kilo aldıran yiyecekler neler sorusuna verilecek oldukça fazla cevap vardır. Süt ve süt ürünleri yalnızca annenin değil bebeğinde kilo almasına neden olmaktadır. Sağlıklı ürünlerin tüketilmesi bebeğin gelişimini ve kilosunu etkileyen bir durumdur. Et, meyve, ceviz ve tahıllar yalnızca anneye değil bebeğe de kilo aldırmaktadır. Bunun yanı sıra tüketilen yoğun hamur işi ve şeker yalnızca annenin kilo alarak sağlıksız olmasına sebebiyet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir