Alçı Levha Uygulayıcısı Mesleki Yeterlilik Belgesi

Alçı Levha Uygulayıcısı Mesleki Yeterlilik Belgesi

Tehlikeli olarak sınıflandıran işlerde, mesleki yeterlilik belgesi alınması zorunlu hale getirildi. Özellikle inşaat sektöründe yer alan mesleklerin tamamı tehlike arz eden meslekler grubuna giriyor. Alçı levha uygulayıcısı mesleği de bunlardan bir tanesidir. Alçı levha uygulayıcısı mesleki yeterlilik belgesini nasıl alacağınızı biliyor musunuz?

Başvuru Yapmak Oldukça Kolay

Belgelendirme kuruluşu sitesini ziyaret ederek, online başvuruda bulunabilir ve mesleki yeterlilik belgesi için ilk adımı atabilirsiniz. 

Öncelikle, Belgelendirme kuruluşu internet sitesini ziyaret ederek başvuru formunu doldurun. Başvuru formunun bir kopyasını alarak, iki nüsha halinde düzenleyin. İki nüshada da ıslak imzanızın olması gerekiyor.

Daha sonra; nüfus cüzdanı fotokopisi, sınav ücretinin yatırıldığında dair banka dekontu belgelerini tamamlayarak, tarafımıza posta ile gönderin, ya da bizzat kendiniz getirin.

Başvuru için 16 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir. Ancak 16 yaşındaki kişiler için ailelerinden alacakları izin belgesini de tamamladıkları belgelerin arasında bulundurmaları gerekir.

Belgelendirme Mesleki Eğitim Veriyor mu?

Belgelendirme kuruluşu MYK tarafından yetkilendirilen belgelendirme kuruluşudur. Yalnızca MYK tarafından düzenlenen sınavda başarılı olanlara, mesleki yeterlilik belgesi vermekle görevlidir.

Sınava Nasıl Katılacağım?

Başvurunuzu tamamladıktan sonra, sınav ile ilgili tüm bilgiler, uzman personelimiz tarafından verilecektir. Sınavda net tür soruların çıkacağı, ne zaman girileceği ve sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı gibi bilgiler, adaylara verilecektir.

Sınav sonuçları MYK kurumu resmi sitesinden kontrol edilebilir.

2 thoughts to “Alçı Levha Uygulayıcısı Mesleki Yeterlilik Belgesi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir